TO taka luźna myśl

Koło Naukowe Malarstwa zaprasza 18 maja na Noc Muzeum 2013 do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, budynek "Ul" mieszczący się przy ulicy Korfantego 38, gdzie w ramach Międzynarodowego Projektu Artystycznego "Głuchy Telefon" odbędzie się malowanie murali pod nazwą "TO taka luźna myśl". Swoją interpretację projektu przedstawią trzej artyści: Martyna Gaszczyk-Nowok, Vincent van Chom i Miszmasz.

TO taka luźna myśl

Krystyna, 53

Zamiast obrać kartofle i ubić schabowe, 18 maja zjem na mieście. Nie ma czasu na siedzenie w domu, kiedy przy Korfantego 38 w Bytomiu 3 MŁODYCH ARTYSTÓW MALUJE MURALE.

Jessika, 18

Oblukałam już blogi artystów. WYGLĄDAJĄ NA KREATYWNYCH, Z PEWNYM POTENCJAŁEM TWÓRCZYM. Każdy dostanie własny pokój.

Sebastian, 29

Cała akcja kręci się w ramach projektu Głuchy Telefon. Artysta tworzy obraz na podstawie tego, co namalował wcześniej jakiś inny artysta. OBRAZ PODOBNY W SENSIE IDEOWYM, JEDNAK STYLISTYCZNIE JAKBY ODMIENNY.

Grzegorz, 29

Charakter projektu EFEMERYCZNY. Koncepcja bardzo prosta. Proces twórczy i efekt pracy do zobaczenia tylko 18 maja.

Autor tekstu: Filip Rutkowski

Organizator: Koło Naukowe Malarstwa przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach & Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Akacja artystyczna odbywa się podczas II Targów Sztuki Młodych.

link do wydarzenia

fanpage projektu