TO taka luźna myśl - relacja

TO taka luźna myśl - relacja

Krystyna, 53

Na wystawę przyszłam z kebabem i był to jedyny niesmaczny element tego dnia. Podali zbyt łagodny sos, czego nie mogę powiedzieć o wystawie. Mural Ani Jarzymowskiej na pierwszy rzut oka przypomniał mi klatkę schodową, po tym jak kopalnia upadła i słowa remont nie słyszałam przez lata. Poczułam wolność oraz bunt. W kącie przy oknie napisałam markerem PARADIS. Jako melodię w telefonie wybrałam VOYAGE VOYAGE.

Jessika, 18

TO taka luźna myśl jest jak mocna kawa z papierosem po lekturze polskiej gazety z wkładką o sztuce. Wcześniej chodziłam po muzeach. Dostałam ataku kaszlu - dopadł mnie kurz oraz ekspozycja stała. Vincent van Chrom przywrócił mi wiarę w szukę. Jego mural jest jak randka z Picassem. Siedzisz i czujesz, że penetruje cię PIĘKNO.

Paweł, 35

Starszy syn wpadł do kubła z farbą i nie można go domyć. Młodszy płacze, żeby Martyna Gaszczyk-Nowok zrobiła mu na podłodze taki sam mural. Krzyczał na jego widok mama-mama. Z tego co pamiętam, była na nim naga KOBIETA-POTWÓR wciągająca do nosa kabel telefoniczny i pierdząca ogniem. Dlaczego sztuka to nie może być Kasztanka na polanie i zachód słońca nad Gubałówką?

Johanna, 24

Je suis venue à Bytom depuis Paris. Pas particulièrement, c'est arrivé par accident. Mon avion pour Abu Dhabi avait juste besoin d'attérir dans les environs, à cause de quelques PROBLÈMES TECHNIQUES. J'aimais beaucoup les peintures. Elles ressemblent un peu à quelque chose entre Herve di Rosa et François Dufrêne.

autor tekstu: Filip Rutkowski

C:\fakepath\936168 255626921245313 28869821 n