Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wideo OZON

24 października pierwszy raz w historii ukazuje się obraz ziemi na zdjęciu wykonanym w przestrzeni kosmicznej, członkowie francusko-szwajcarskiej ekspedycji podziwiają widok ze szczytu siedmiotysięcznika Yagra, a zgromadzeni nad Niagarą uczniowie obserwują, jak nauczycielka Annie Edson Taylor pokonuje wodospad zamknięta w drewnianej beczce.

W tym roku od 24 października ponownie pojawi się okazja do oglądania, podziwiania i zaobserwowania sztuki ruchomego obrazu. W przestrzeni Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wideo OZON.

Międzynarodowy, bo sztuka i granice to dwa antagonistyczne pojęcia, sztuka granic znać nie chce, a my nie odważymy się stanąć jej na drodze. Przed nami więc okazja do przypomnienia, jak smakuje WOLNOŚĆ.

Festiwal, bo celem jest tutaj przegląd dokonań. Będzie to konkurs, za którym rzecz jasna stoją nagrody, czyli inaczej: radość zwycięstwa i ciepłe słowa otuchy dla prawie-zwycięzców. Przewidujemy zatem PRAWDZIWE EMOCJE.

Sztuki Wideo, bo wszystko kręcić się będzie wokół ruchomego obrazu. Efekty oddziaływania zintensyfikowanej ilość bodźców wizualnych mogą przyjąć formy przeróżne. Podczas poprzedniej edycji najczęściej obserwowane to: MELANCHOLIA, SZOK, a także PRZYJEMNOŚĆ.

OZON – można by wysnuć teorię, że jest obecnie symbolem niezbędnej materii, której brak oznacza dla nas katastrofę, koniec życia. Nie mamy nic przeciwko, gdy przeniesiecie taką frazeologię do opisu naszego festiwalu.

W tym roku podczas II edycji w październiku 2013 zaprezentowane zostaną najlepsze prace wyłonione w drodze konkursowej.

Czas trwania festiwalu: 24-26.10.2013r.

Przyznanie wyróżnień: 26.10.2013r.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest przesłanie płyty CD/DVD z nagraną na niej pracą, a także dołączonym formularzem zgłoszeniowym w terminie od 25.03 do 06.09 2013 na adres:

OZON

Galeria Rondo Sztuki