„Przeciw agorafobii” czyli sztuka w przestrzeni publicznej cz. 1

Koła Naukowe Grafiki - Doomsday Machine zaprasza na kolejne spotkanie podejmujące problemy sztuki współczesnej

, nieakademickiej, niesztampowej. Gościem prowadzącym wykład będzie Stanisław Ruksza dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Kronika. Stanisław Ruksza : „Sztuka w przestrzeni publicznej w ostatnich latach jest jednym z najbardziej popularnych zagadnień artystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z jednej strony artyści nieustannie poszukują nowych przestrzeni, miejsc komunikacji poza tradycyjną przestrzenią white-cubu; z drugiej – uważają, że otwarcie się na przestrzeń publiczną to przekroczenie wygodnych ram sztuki w pola innych dziedzin. Wykład o plusach i zagrożeniach tych praktyk, o tym co sztuką publiczną i sztuką w przestrzeni publicznej nie jest.”

Plakat: „Przeciw agorafobii” czyli sztuka w przestrzeni publicznej cz. 1