ASP Katowice - 10 lat

Wybór języka

Nie przegap!

W kalendarzu nie ma żadnych wydarzeń z przyszłą datą.

Akademia weekendowa - dodatkowe informacje


Harmonogram semestr XII:

13,14 października/malarstwo / prof. Józef Budka

27, 28 października/malarstwo / dr Jola Jastrząb

10, 11 listopada/malarstwo / dr Jola Jastrząb

24, 25 listopada/rysunek/ dr Sybilla Skałuba - Pamuła

8, 9 grudnia/malarstwo/ prof. Zbigniew Blukacz

15, 16 grudnia/malarstwo / prof. Ewa Zawadzka

5, 6 stycznia/ sitodruk / dr. Dorota Nowak / Jan Nardelli

zajęć w godzinach od 9.30 - 15.00

na ul. Koszarowej 19, Katowice

Uwaga NOWE KONTO ASP

KOSZT SEMESTRU/ 1 200 zł - 14 spotkań/zajęć w godzinach od 9.30 - 15.00

Konto: 84 1050 1214 1000 0007 0000 7826 Ing Bank Śląski tytułem: Akademia Weekendowa semestr XII


Informacje dla wszystkich uczestników AW.

 • sitodruk 05-06.01.2013 - dr Dorota Nowak

  TEMAT ZAJĘĆ: pejzaż (może być potraktowany bardzo syntetycznie), "portret wewnętrzny", autoportret, ulubione zwierzę, "martwa natura inaczej". Tematy własne dopuszczalne Drodzy Państwo,

  Tym razem na zajęciach z Sitodruku będzie obecna grupa 17-sto osobowa. Jest to nadzwyczaj liczna grupa jak na specyfikę tej pracowni. W związku z tym musimy poprosić Państwa o zastosowanie się do planu, który pozwoli na sprawne ich przeprowadzenie:

  Państwo, którzy mieli już zajęcia z Sitodruku i wiedzą jak przygotować matrycę ( rysunek czernią na folii, bądź kalce technicznej) proszeni są o wcześniejsze przygotowanie rysunku na kalce/folii - tak by część prac można było naświetlić i wydrukować już pierwszego dnia!!! Natomiast Ci z Państwa, którzy Serigrafię znają tylko ze słyszenia oczywiście dostaną wskazówki co do wykonania swojej pierwszej kliszy już na zajęciach. W sobotę wykonają rysunek na kliszy, a w niedzielę wydrukują swoje prace.

  Jesteśmy zmuszeni również prosić Państwa o zastosownie się do ograniczeń formatowych i ilościowych. Grafiki mają być zaprojektowane w formacie nie większym niż A3!!! Jeśli A4 - to mogą Państwo wykonać dwie prace. Jeśli A3 tylko jedną. Chodzi tu o ilość siatek, które będziemy w stanie naświetlić i wydrukować na skróconych zajęciach. Dla pocieszenia: wykonamy poddruki rastrem naświetlonym na dodatkowej siatce, który wzbogaci Państwa rysunek. Tematy to: pejzaż (może być potraktowany bardzo syntetycznie), "portret wewnętrzny", autoportret, ulubione zwierzę, "martwa natura inaczej". Tematy własne dopuszczalne :)

  Przypominam że do wykonana rysunku mogą służyć flamastry/markery różnej grubości - koniecznie czarne ( wprzypadku rysowania na folii, powinny być to markery permanentne) !!!, czarne kredki olejne, tłusta pastel, pędzle różnej grubożści, wałki gąbkowe i czarna farba akrylowa, szybkoschnący tusz - czarny. Oczywiście przydadzą się nożyczki, ołówki i taśma klejąca (koniecznie przeźroczysta). Możecie Państwo zabrać również akwarele by podmalować podłoże na którym grafika zostanie wykonana i w ten sprytny sposób uzyskać większe bogactwo kolorystyczne. Oczywiście jak zawsze papier dostępny na zajęciach to zwykły biały brystol. Jeśli mieli by Państwo ochotę wykonać swoje grafiki na nieco bardziej wyrafinowanym podłożu to polecam zakupienie własnego papieru graficznego, dostępnego np.: w sieci "Matejko", bądź innych sklepach zaopatrzenia plastyków. Szczególnie polecam następujące rodzaje papierów: Rosespina - Fabriano (występuje w kolorze białym i bardzo pięknym beżowawym tzw. Ivorio), Canson - Edition, albo białą tekturę (ma wysoką gramaturę, a biel jest delikatnie złamana) wszystkie papiery występują w formacie B1, więc nawet zakup jednego pozwoli na wydrukowanie czterech sztuk w formacie A3.

  Dziękuję za uwagę. Wszystkim Państwu życzę udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku!!! Do zobaczenia na zajęciach w pracowni Sitodruku :)

  Pozdrawiam serdecznie

  Dorota Nowak

 • WYSTAWA KOŃCOWO SEMESTRALNA/info.

  WERNISAŻ oraz rozdanie CERTYFIKATÓW

  14.01.2013 / godz. 18.00

  Restauracja Pod Czaplą /
  Bytom, ul.Moniuszki 8 ......................................................

  Prosimy wszystkich uczestników Akademii Weekendowej o dostarczenie trzech oprawionych prac. Niezbedny jest ruchomy haczyk na środku pracy ułatwiający montaż. Obrazy na płótnach można ale nie trzeba oprawiać.

  Pracę należy dostarczać w dniach 11-13.01.2013 od 10.00 do 20.00 do restauracji:

  Bytom, ul.Moniuszki 8

  ................................................................................................

  Na zajęcia z malarstwa prosimy o przygotowanie następujących materiałów:

  • farby akrylowe lub olejne (podstawowe kolory )
  • pędzle, pojemniki na wodę lub terpentynę, szmatki bawełniane,
  • podobrazia bawełniane lub lniane oraz podobrazia płytowe o wymiarach: 60x80, 60x90, 100x70 itp.
  • szkicowniki i materiały rysunkowe na każdych zajęciach ( ołówki, węgiel, sepia, pastele - DO WYBORU). w załączniku pomocnicze fotografie wszystkie materiały są do zakupienia w sklepach plastycznych:

  Katowice: VENA - ul.Sokolska Matejko, ul. Opolska Gliwice: Van Gogh - ul. Dworcowa

 • Akademia weekendowa

  Bannery

  • AGRAFA 2017

  • Międzynarodowe Triennale Rysunku

  • Triennale Grafiki Polskiej

  • Ksiazka Dobrze Zaprojektowana Konkurs

  • nowa asp

  • asp studia doktoranckie

  • asp tuba

  • Facebook ASP Katowice

  • Kurs przygotowawczy

  • akademia weekendowa

  • asp malarstwo FB

  • 05 asp wzornictwo

  • Facebook grafika warsztatowa

  • Agrafa

  • Agrafa

  • Design Silesia

  • Regionalna Strategia Innowacji

  • Innowacyjny Design Logomotywą Śląskiej Gospodarki

  • Logo BPSC

  • Katowice Airport

  • Międzynarodowe Triennale Grafiki Kraków 2012  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03581/14/FPK/DEK z dnia 20.05.2014r. uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach

  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 04146/13/FPK/DEK z dnia 15.05.2013 roku uzyskała:

  Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Rozbudowa zaplecza technicznego pracowni kierunku wzornictwa ASP w Katowicach  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury na podstawie umowy nr 00333/12/DEK z dnia 30.03.2012 roku uzyskała:

  Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. OBRAZ I DŹWIĘK – Studio Sztuki Dźwiękowej (sound art studio)

  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultury na podstawie umowy nr 04960/12/DEK z dnia 19.04.2012 roku uzyskała:

  Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. ALA MA PIÓRO - WARSZTATY TYPOGRAFICZNE

  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na podstawie umowy nr 01737/13/FPK/DFE z dnia 10.09.2013 roku uzyskała Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. „Budowa między ulicami Raciborską a Koszarową w Katowicach budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego wraz z zagospodarowaniem terenu na otwarty park form przestrzennych”.


  Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury/Infrastruktura szkolnictwa artystycznego na podstawie umowy Nr 03320/15/FPK/DEK z dnia 07.07.2015 roku uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania: Zakup pierwszego wyposażenia do budynku dydaktyczno-badawczego i kulturalnego ASP w Katowicach – etap II

  Formularz uwag

   Uwagi