Pracownia wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej

Pracownia dyplomowa I i II stopnia

Przedmioty prowadzone w ramach pracowni:
  1. Wizerunek, promocja i identyfikacja wizualna
  2. ad. dr hab. Katarzyna Gawrych-Olender, st. wykł. dr Marian Słowicki, wykł. Piotr Dzik
  3. Autoprezentacja
  4. ad. dr hab. Katarzyna Gawrych-Olender
  5. Wizerunek, promocja i identyfikacja wizualna - seminarium dyplomowe II stopnia
  6. ad. dr hab. Katarzyna Gawrych-Olender
    konsultacje: st. wykł. dr Marian Słowicki, ad. dr Monika Starowicz, wykł. Piotr Dzik

Celem nauczania przedmiotu jest praktyczne zapoznanie studentów z zagadnieniami komunikacji społecznej i marketingowej, konstrukcją systemów identyfikacji wizualnej i korporacyjnej, konstrukcją komunikatów promocyjnych i sposobów ich przekazu, języka komunikacji społecznej i tożsamości wizerunkowej, języka i narzędzi marketingu, działań copyright, rozpoznawania i stosowania mediów, organizacji instytucji reklamy oraz metodyki prowadzenia pracy.

Program pracowni nastawiony jest na powiększanie potencjału zawodowego absolwentów i przygotowywanie ich do pracy w warunkach rynkowych z uwzględnieniem wdrożenia do pracy zespołowej, a także przygotowywanie do prowadzenia samodzielnej działalności. Proponowane przedmioty stwarzają okazję do wykorzystania swobodnej kreacji w budowaniu komunikatu i przekazu społecznego.

Celem zajęć ćwiczeniowych (praktycznych) jest wykształcenie i rozwinięcie umiejętności kreatywnych i realizacyjnych, prowadzenia dyskusji analizującej kwestie projektowe, oraz rozwój umiejętności kooperacji, dlatego też wiele zadań jest realizowanych w zespołach. Studenci „z wyboru” otrzymują tematy indywidualne z zakresu działalności programowej Pracowni. Tematy semestralne i dyplomowe mogą być realizowane w zespołach.