Kamień węgielny wmurowany!

W miniony piątek (17.05.2013) odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Na placu budowy Nowej Akademii Sztuk Pięknych zebrali się zaproszeni goście i cała społeczność akademicka.

Rektor - Antoni Cygan wygłosił uroczyste przemówienie, a następnie Ania Cichoń odczytała treść aktu erekcyjnego. Później podpisy pod tym historycznym dokumentem złożyli przedstawiciele władz samorządowych: - Mariusz Kleszczewski - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, - Piotr Uszok - Prezydent Miasta Katowice; ministerialnych: - Profesor Wiktor Jędrzejec - Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; środowiska akademickiego: - Profesor Michał Kliś - Rektor pierwszej kadencji Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, - Profesor Marian Oslislo - Rektor drugiej i trzeciej kadencji Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, - Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego dr hab. Robert Tomanek - prorektor do spraw Organizacji, Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, - Profesor dr.hab. Antoni Cygan - Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, oraz firm zaangażowanych w obsługę inwestycji: mgr inż. arch. Konrad Odziomek - koordynator projektu, członek zarządu Biura usług projektowych An Archi Group s.c. w Gliwicach i Paweł Chalecki - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor do spraw ekonomicznych Przedsiębiorstwa budowlanego DOMBUD S.A. w Katowicach.
Po podpisaniu dokument został umieszczony w specjalnej tubie, a następnie zamurowany w kamieniu węgielnym. Następnie duszpasterz Akademicki, dr Damian Bednarski dokonał poświecenia budowy a kamień węgielny został umieszczony pod fundamentami nowego budynku. Relacje fotograficzną z wydarzenia przygotował Krzysztof Szewczyk.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

stopka unijna

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

MKIDN male

Partner Projektu