Powstaje nowa biblioteka ASP

Pomieszczenia biblioteczne w nowopowstającym budynku zajmą powierzchnię 435 m2. Parter stanowi strefa dla czytelników: wypożyczalnia wraz z czytelnią oraz salą internetową. W pomieszczeniach tych przewidziane są 24 miejsca w czytelni i 11 w sali internetowej.

Piętro wyżej znajduje się pomieszczenie opracowania zbiorów. Zaplanowano też miejsce na powiększający się z roku na rok księgozbiór, który będzie gromadzony w dwupiętrowym magazynie z regałami samojezdnymi.

Biblioteka będzie jednym z elementów uczelnianego kampusu powstającego pomiędzy ul. Koszarową i Raciborską w Katowicach. Planuje się, że poprzez organizację różnego rodzaju imprez bibliotecznych, aktywnie włączy się w jego życie. Kontynuowany będzie cykl spotkań poświęcony Pięknej Książce. Przylegające do biblioteki pomieszczenia galeryjne otwierają również szerokie możliwości prezentacji zbiorów grafik i plakatów. Organizowane wydarzenia będą skierowane nie tylko do środowiska akademickiego.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

stopka unijna

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

MKIDN male

Partner Projektu